foto
foto

      MIĘDZYNARODOWE WARSZTATY FOLKLORYSTYCZNE - impreza cykliczna, organizowana co dwa lata przez Centrum Kultury Młodych wraz z Zespołem Pieśni i Tańca "Łódź". Współorganizator imprezy: Widzewskie Domy Kultury wraz z Zespołem Pieśni i Tańca „Anilana”. Obok dwóch łódzkich zespołów folklorystycznych biorą w niej udział zespoły z całego świata. Dotychczas gośćmi Międzynarodowych Warsztatów Folklorystycznych były zespoły ludowe między innymi z Litwy, Łotwy, Rosji, Hiszpanii, Francji, Niemiec, Włoch, Grecji, Izraela, Gruzji, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Serbii, Czarnogóry, Ukrainy, Tajwanu, Turcji, Rumunii, Węgier, Kolumbii oraz Nepalu.

       Warsztaty są okazją do wspólnej wymiany doświadczeń, nawiązania nowych kontaktów i przyjaźni, a przede wszystkim dają możliwość zapoznania się z folklorem i kulturą innych państw. Stwarzają też możliwość promocji Łodzi i naszej rodzimej bogatej kultury ludowej na arenie międzynarodowej.

      Zespoły biorące udział w Warsztatach prezentują swój program artystyczny na licznych koncertach w Łodzi i w innych miastach regionu. W czasie wolnym zwiedzają Łódź, uczestniczą w imprezach integracyjnych, programie rekreacyjnym oraz na warsztatach tanecznych, poznają polskie tańce ludowe. Międzynarodowe Warsztaty Folklorystyczne stają się coraz bardziej prestiżową imprezą artystyczną, która w okresie letnim gromadzi tysiące ludzi podziwiających narodowy folklor innych krajów. Impreza jest niepowtarzalnym wydarzeniem w regionie łódzkim i stwarza wyjątkową okazję do zapoznania się z tradycją, obrzędowością i folklorem naszych bliższych i dalszych sąsiadów. Zapraszam do obejrzenia krótkich filmów z poprzednich edycji warsztatów:

foto foto foto
Galeria

foto foto foto

foto foto foto

foto foto foto

foto foto foto

foto foto foto

foto foto foto

foto foto foto

foto foto foto

foto foto foto

foto

foto